EYBL Archive EGBL Archive EGBL.EU



Project - Season 2018/2019, Girls U16 (2003-2004)

Group A

1. SDJSOR Nr.7-Prinemanie - Grodno, Belarus
2. BS Trinta - Moscow, Russia
3. BC Tsmoki-Minsk - Minsk, Belarus
4. KDYUSSH Ilyinskaya - Moscow Region, Russia
Group B

1. Young Angels Academy Kosice - Kosice, Slovakia
2. Ukraine U15 - Kiev, Ukraine
3. CFBB Luxembourg - Luxembourg, Luxembourg
4. SBŠ Ostrava U16 - Ostrava, Czech Republic
Group C

1. Rigas 3.BJSS - Riga, Latvia
2. High School Basketlab - Rome, Italy
3. BC Nokia - Nokia, Finland
4. BC Ulriken Eagles - Bergen, Norway
Group D

1. RGUOR Minsk - Minsk, Belarus
2. U15 KARTA - Vilnius, Lithuania
3. BC Kolibri - Riga, Latvia
4. HBA PHYK Cadets - Helsinki, Finland














































Next Boys Tournaments

U 17 (2002) - Stage I

Division 1 - 15/18.11.2018
Riga, Latvia

Division 1 - 08/11.11.2018
Klaipeda, Lithuania

Division 2 - 25/28.10.2018
Dabrowa Gornicza, Poland

Division 2 - 08/11.11.2018
Riga, Latvia

U 16 (2003) - Stage I

Division 1 - 22/25.11.2018
Vilnius, Lithuania
Division 1 - 22/25.11.2018
Riga, Latvia
Division 2 - 15/18.11.2018
Riga, Latvia
Division 2 - 15/18.11.2018
Minsk, Belarus

CE U 16 (2003) - Stage II

Group A - 07/09.02.2019
Rome, Italy

Group B - 07/09.02.2019
Budapest, Hungary

Group C - 24/27.01.2018
Budapest, Hungary

U 15 (2004) - Stage I

Division 1 - 25/28.10.2018
Tallinn, Estonia

Division 1 - 25/28.10.2018
Riga, Latvia

Division 2 - 25/28.10.2018
Riga, Latvia

Division 2 - 01/04.11.2018
Koscian, Poland

CE U 15 (2004) - Stage I

Group B - 29.11/02.12.2018
Prague, Czech Republic

U 14 (2005) - Stage I

Group 1 - 22/25.11.2018
Warsaw, Poland

Group 1 - 29.11/02.12.2018
Valmiera, Latvia
Group 2 - 22/25.11.2018
Minsk, Belarus
Group 2 - 22/25.11.2018
St. Petersburg, Russia

CE U 14 (2005) - Stage II

Group A - 10/13.01.2019
Bassano, Italy

Group B - 24/27.01.2019
Rimini, Italy

Group C - 24/27.01.2019
Botevgrad, Bulgaria

JUNIORS (U20) - Stage II

13/16.12.2018
Goteborg, Sweden
13/16.12.2018
Ventspils, Latvia

CE JUNIORS - Stage I

Group A - 08/10.11.2018
Emmen, Netherlands

Next Girls Tournaments

U 18 (2001/2002) - Stage I

01/04.11.2018
Minsk, Belarus
01/04.11.2018
Daugavpils, Latvia

U 16 (2003/2004) - Stage I

Division 1 - 25/28.10.2018
Minsk, Belarus
Division 1 - 25/28.10.2018
Grodno, Belarus

U 14 (2005) - Stage I

08/11.11.2018
Rapla, Estonia
08/11.11.2018
Kuremaa, Estonia

U 13 (2006) - Stage II

13/16.12.2018
Czluchov, Poland
13/16.12.2018
Minsk, Belarus