EYBL Archive EGBL Archive EGBL.EU



Gallery Season 2014-2015

Girls U18 Superfinal
Valmiera, Latvia
Boys U16 Superfinal
Chekhov, Russia
Girls U14 Superfinal
Brest, Belarus
Boys U14 Superfinal
Riga, Latvia
Girls U16 Superfinal
Horsholm, Denmark
Boys U20 Final Four
Minsk, Belarus
Boys U16 D1 Stage III
Alytus, Lithuania
Boys U14 G2 Stage III
Minsk, Belarus
Boys U14 G1 Stage III
Tallinn, Estonia
Boys U15 D2 Stage III
Riga, Latvia
Girls U16 Stage III
Vinni, Estonia
Girls U14 Stage III
Kadrina, Estonia
Girls U16 Stage III
Tallinn, Estonia
Boys U15 D1 Stage II
Riga, Latvia
Boys U16 D1 Stage II
Riga, Latvia
Boys U14 G2 Stage II
Pawlowice, Poland
*Pictures were taken by
Juste Lekstyte
Boys U14 G2 Stage II
Riga, Latvia
Girls U18 Stage III
Riga, Latvia
Girls U14 Stage II
Riga, Latvia
Boys U17 D1 Stage II
Riga, Latvia
Boys U13 Challenge Cup
Riga, Latvia
Girls U14 Stage II
Tallinn, Estonia
Girls U16 Stage II
Riga, Latvia
Boys U16 D1 Stage I
Riga, Latvia
Girls U16 Stage II
Riga, Latvia
Boys U14 G2 Stage I
Vilnius, Lithuania
Girls U18 Stage II
Kuremaa, Estonia
Boys U14 G2 Stage I
Tampere, Finland
Boys U15 D1 Stage I
Riga, Latvia
Boys U17 D1 Stage I
Riga, Latvia
Boys U15 D1 Stage I
Riga, Latvia
Boys U15 D2 Stage I
Tula, Russia
Boys U17 D2 Stage I
Liepaja, Latvia
Boys U17 D2 Stage I
Riga, Latvia
Girls U16 Stage I
Grodno, Belarus
Girls U16 Stage I
Liepaja, Latvia
Girls U18 Stage I
Riga, Latvia
Boys U20 Stage I
Liepaja, Latvia
Boys U20 Stage I
Riga, Latvia
EYBL Board meeting
Riga, Latvia














































Next Boys Tournaments

U 17 (2001) Stage II

Division 1 - 25/28.01.2018
Riga, Latvia

Division 1 - 25/28.01.2018
Chekhov, Russia

Division 2 - 25/28.01.2018
Saldus, Latvia

Division 2 - 25/28.01.2018
Riga, Latvia

CE U 17 (2001) Stage I

Group A - 11/14.01.2018
Budapest, Hungary

U 16 (2002) Stage I

Division 1 - 23/26.11.2017
Riga, Latvia
Division 1 - 23/26.11.2017
Sopot, Poland
Division 2 - 23/26.11.2017
Riga, Latvia
Division 2 - 23/26.11.2017
St. Petersburg, Russia

CE U 16 (2002) Stage I

Group B - 30.11/03.12.2017
Praha, Czech Republic

U 15 (2003) Stage II

Division 1 - 11/14.01.2018
Moscow, Russia

Division 1 - 11/14.01.2018
Klaipeda, Lithuania

Division 2 - 11/14.01.2018
Radom, Poland

Division 2 - 11/14.01.2018
Kandava, Latvia

CE U 15 (2003) Stage II

Group A - 11/14.01.2018
Paks, Hungary

Group B - 01/04.02.2018
Budaors, Hungary

U 14 (2004) Stage I

Group 1 - 30.11/03.12.2017
Riga, Latvia
Group 1 - 30.11/03.12.2017
Tallinn, Estonia
Group 2 - 30.11/03.12.2017
St. Petersburg, Russia
Group 2 - 30.11/03.12.2017
Valmiera, Latvia

CE U 14 (2004) Stage II

Group A - 18/21.01.2018
Botevgrad, Bulgaria

Group B - 04/07.01.2018
Levice, Slovakia

Group C - 18/21.01.2018
Oradea, Romania

JUNIORS (U20) Stage II

07/10.12.2017
Ventspils, Latvia
07/10.12.2017
Minsk, Belarus

CE JUNIORS (U20) Stage I

Group A - 16/19.11.2017
Szczecin, Poland

Next Girls Tournaments

U 19 (1999/2000) Stage II

30.11/03.12.2017
Riga, Latvia

U 17 (2001/2002) Stage II

Group 1 - 23/26.11.2017
Kosice, Slovakia
Group 1 - 23/26.11.2017
Brest, Belarus
Group 2 - 23/26.11.2017
Riga, Latvia

U 15 (2003/2004) Stage II

Group 1 - 11/14.01.2018
Tallinn, Estonia
Group 1 - 11/14.01.2018
Saldus, Latvia
Group 2 - 11/14.01.2018
Tallinn, Estonia
Group 2 - 18/21.01.2018
Sokolow Podlaski, Poland

U 13 (2005) Stage II

25/28.01.2018
Ostrava, Czech Republic
25/28.01.2018
Liepaja, Latvia

U 12 (2006) Stage I

16/19.11.2017
Riga, Latvia