EYBL Archive EGBL Archive EGBL.EU



CE U16 (2002) - Team Contacts

Schedule Results Standings Contacts Statistics

Team
Phone / E-mail
Debreceni Kosarlabda Akademia-DSI
Debrecen, Hungary
BERENYI SANDOR
GSM: +367 02 00 28 34
berenyi.sandorpal@gmail.com
Lido di Roma Basket
Rome, Italy
MATTEO PICARDI (Head coach)
GSM: +39 340 7882340
matteo.picardi@ldrbasket.it

GIUSEPPE AGOSTINI
(Director of basketball operations)
GSM: +39 329 695 39 53
agostini.basket@gmail.com

BRUNO PICARDI (Secretary)
GSM: +39 335 589 4641
bruno.picardi@ldrbasket.it
bruno.picardi@mbinet.it
Tapiolan Honka
Espoo, Finland
LAURI JARVINEN (Head coach)
GSM:
PIA VAPAAVUORI
(Team manager)
GSM: +358 40 760 5234
pia.vapaavuori@mpoli.fi
CS U-BT CLUJ-NAPOCA
Cluj-Napoca, Romania
IURIAN MIOARA (Head coach)
GSM: +40 723 307 730
mioara.iurian@yahoo.com

COSMA ANDREI (Coach)
GSM: +40 743 943 865
cosma.andrei99@yahoo.com

CUIC BRANKO (Contact person)
GSM: +40 732 408 391
cuic_branko@yahoo.com
KK Feniks 2010
Skopje, Republic of Macedonia
DENIS DERVISEVIC (Head coach)
GSM: +389 783 38 677
feniks2010@yahoo.com

MARTIN SAVESKI (Coach)
GSM: +389 726 06 309
saveski_martin@hotmail.com

SINAN JUSUF (Secretar of the team)
GSM: +389 715 60 419
sinan_jusufi@live.com

IGOR TRPESKI (General manager)
GSM: +389 723 15 644
igortrpeski@yahoo.com
NH Ostrava Flames
Ostrava, Czech Republic
ROBIN FONIOK (Head coach)
GSM:
robin.foniok@gmail.com

JAROSLAV HARSANY (Manager)
GSM:
Alba Fehervar
Szekesfehervar, Hungary
ANDRAS TOTH (Contact person)
GSM:
dkks.kosar@gmail.com

AKOS PERESZTEGI NAGY
(Head Coach)
GSM:
peresztegi.n.akos@gmail.com

SANDOR FARKAS (Sport Director)
GSM:
sandor.farkas56@gmail.com
TS Jahn Munchen
Munich, Germany
FATIH ALTUNBULAK
GSM: +49 177 166 11 76
fatih.altunbulak91@googlemail.com
Zsiros Academia
Budapest, Hungary
TAPAI ZSOLT (Head coach)
GSM: +3630 449 2269

PETER HAJDU (Contact person)
GSM: +36 309 614 881
hajdupeter@zsirosakademia.hu
USK Prague
Prague, Czech Republic
TOMAS GREPL (Head coach)
GSM:

VIT PETRAK (Coach)
GSM: +420 736 238 830
petrakvit@seznam.cz

MICHAEL SOB (Coach)
GSM: +420 724 136 404
usk@seznam.cz
Szolnoki Sportcentrum
Szolnok, Hungary
ZOLTAN TASNADI (Head coach)
GSM:
tasnadizoli74@gmail.com

NORBERT HALMAI (Coach)
GSM:
halmain01@gmail.com

www.szolsport.hu
MBA Prievidza
Prievidza, Slovakia
MAREK BULIK (Contact person)
GSM:
marek_bulik@hotmail.com

KAMIL HRNCAR (Contact person)
GSM: +421 915 789 439
kamil.hrncar@iljinslovakia.sk

PETER SESTRIENKA
(Head coach)
GSM: +421 907 715 490
sestrienka@lemagroup.sk

RENE MATUSKA (Assistant coach)
GSM:
rene.matuska@ske.sk

KK Mladost Zemun
Belgrade, Serbia
NENAD PUJAZ (Club representative)
GSM: +381 603 160 111
kkmladost@open.telekom.rs

VEDRAN POPOVIC (Head coach)
GSM: +381 646 132 843
kkmedzik@gmail.com

VLADIMIR EKMEDZIC (Contact person)
GSM: +381 637 704 364
vekmedzic@gmail.com
Bayern Munich
(Munich, Germany)
FLORIAN WEDELL (Head Coach)
GSM: +49 160 968 830 58
florian.wedell@fcb.de
Soproni sportiskola
Sopron, Hungary
JOZSEF HORVATH
(Contact person)
GSM: +367 041 174 24
hjozsi@bdeg.hu

GABOR CSATALJAY
(Head coach)
GSM: +363 022 542 25

TAMAS BARLAI (Coach)
GSM: +362 077 895 06
Stellazzurra Rome
Rome, Italy
GIACOMO ROSSI (Sport Director)
GSM: +39 347 079 1314
asnone@libero.it
Sykki 03
Helsinki, Finland
ALEKSI KEIJONEN (Head coach)
GSM: +358 503 509 960
kele@sykki.fi

KRISTIAN PALOTIE (Coach)
GSM: +358 414 487 372
kriske@sykki.fi

PANU LOKKI (Contact person)
GSM: +358 504 433 158
panu@sykki.fi
MAFC Budapest
Budapest, Hungary
ZSOLT PAPP (Contact person)
GSM: +3630 342 9243
papp.zsolt@mafcbasket.hu

LASZLO GAL (Head coach)
GSM: +36 20 928 0696
galaxy@cargorent.hu

ANDRAS VILAGOS (Coach)
GSM: +36 30 686 0705
andras.vilagos@gmail.com














































Next Boys Tournaments

U 17 (2001) Stage II

Division 1 - 25/28.01.2018
Riga, Latvia

Division 1 - 25/28.01.2018
Chekhov, Russia

Division 2 - 25/28.01.2018
Saldus, Latvia

Division 2 - 25/28.01.2018
Riga, Latvia

CE U 17 (2001) Stage I

Group A - 11/14.01.2018
Budapest, Hungary

U 16 (2002) Stage I

Division 1 - 23/26.11.2017
Riga, Latvia
Division 1 - 23/26.11.2017
Sopot, Poland
Division 2 - 23/26.11.2017
Riga, Latvia
Division 2 - 23/26.11.2017
St. Petersburg, Russia

CE U 16 (2002) Stage I

Group B - 30.11/03.12.2017
Praha, Czech Republic

U 15 (2003) Stage II

Division 1 - 11/14.01.2018
Moscow, Russia

Division 1 - 11/14.01.2018
Klaipeda, Lithuania

Division 2 - 11/14.01.2018
Radom, Poland

Division 2 - 11/14.01.2018
Kandava, Latvia

CE U 15 (2003) Stage II

Group A - 11/14.01.2018
Paks, Hungary

Group B - 01/04.02.2018
Budaors, Hungary

U 14 (2004) Stage I

Group 1 - 30.11/03.12.2017
Riga, Latvia
Group 1 - 30.11/03.12.2017
Tallinn, Estonia
Group 2 - 30.11/03.12.2017
St. Petersburg, Russia
Group 2 - 30.11/03.12.2017
Valmiera, Latvia

CE U 14 (2004) Stage II

Group A - 18/21.01.2018
Botevgrad, Bulgaria

Group B - 04/07.01.2018
Levice, Slovakia

Group C - 18/21.01.2018
Oradea, Romania

JUNIORS (U20) Stage II

07/10.12.2017
Ventspils, Latvia
07/10.12.2017
Minsk, Belarus

CE JUNIORS (U20) Stage I

Group A - 16/19.11.2017
Szczecin, Poland

Next Girls Tournaments

U 19 (1999/2000) Stage II

30.11/03.12.2017
Riga, Latvia

U 17 (2001/2002) Stage II

Group 1 - 23/26.11.2017
Kosice, Slovakia
Group 1 - 23/26.11.2017
Brest, Belarus
Group 2 - 23/26.11.2017
Riga, Latvia

U 15 (2003/2004) Stage II

Group 1 - 11/14.01.2018
Tallinn, Estonia
Group 1 - 11/14.01.2018
Saldus, Latvia
Group 2 - 11/14.01.2018
Tallinn, Estonia
Group 2 - 18/21.01.2018
Sokolow Podlaski, Poland

U 13 (2005) Stage II

25/28.01.2018
Ostrava, Czech Republic
25/28.01.2018
Liepaja, Latvia

U 12 (2006) Stage I

16/19.11.2017
Riga, Latvia