EYBL Archive EGBL Archive EGBL.EU



CE U14 (2004) - Team Contacts

Schedule Results Standings Contacts Statistics

Team
Phone / E-mail
Soproni sportiskola
Sopron, Hungary
JOZSEF HORVATH
(Contact person)
GSM: +367 041 174 24
hjozsi@bdeg.hu

GABOR CSATALJAY
(Head coach)
GSM: +363 022 542 25
BC Balkan
Botevgrad, Bulgaria
STEFKA SLAVOVA
GSM: +359 897 941 620
bcbalkan@abv.bg

IVAN GAVALYUGOV
GSM:
kmet@botevgrad.com
Fortitudo 103 Academy
Bologna, Italy
FEDERICO POLITI
GSM: +347 861 17 53
054434@spes.fip.it
NH Ostrava Flames
Ostrava, Czech Republic
ROBIN FONIOK (Head coach)
GSM:
robin.foniok@gmail.com

JAROSLAV HARSANY (Manager)
GSM:
C.S. Phoenix Galati
Bucharest, Romania
MARIAN SAVASTRU (General manager)
GSM: + 765 441 702
mariansavastru@yahoo.com

COSMIN SERBANESCU (Head coach)
GSM: + 766 740 443
cosmin_coach@yahoo.com
BK Inter Bratislava
Bratislava, Slovakia
MICHAL ONDRUS (Genaral manager)
GSM: +421 905 527 977
ondrus@askinter.sk

KAROL WIMMER (Genaral manager)
GSM: +421 903 250 443
karolwimmer1@gmail.com

www.bkinter.sk
KK Mladost Zemun
Belgrade, Serbia
NENAD PUJAZ (Club representative)
GSM: +381 603 160 111
kkmladost@open.telekom.rs

VEDRAN POPOVIC (Head coach)
GSM: +381 646 132 843
kkmedzik@gmail.com

VLADIMIR EKMEDZIC (Contact person)
GSM: +381 637 704 364
vekmedzic@gmail.com
Bayern Munich
Munich, Germany
FLORIAN WEDELL (Head Coach)
GSM: +49 160 968 830 58
florian.wedell@fcb.de
Szolnoki Sportcentrum
Szolnok, Hungary
ZOLTAN TASNADI (Head coach)
GSM:
tasnadizoli74@gmail.com

NORBERT HALMAI (Coach)
GSM:
halmain01@gmail.com

www.szolsport.hu
Zsiros Academia
Budapest, Hungary
TAPAI ZSOLT (Head coach)
GSM: +3630 449 2269

PETER HAJDU (Contact person)
GSM: +36 309 614 881
hajdupeter@zsirosakademia.hu
Hensfort Przemysl
Przemyƛl, Poland
DANIEL PUCHALSKI
GSM: +485 061 319 19
danielpuchalski12@wp.pl
Debreceni Kosarlabda Akademia-DSI
Debrecen, Hungary
BERENYI SANDOR (Contact person)
GSM: +367 02 00 28 34
berenyi.sandorpal@gmail.com

FERENC SARKADI (Head coach)
GSM: +362 09 65 55 68
mate1020@freemail.hu
TS Jahn Munchen
Munich, Germany
FATIH ALTUNBULAK
GSM: +49 177 166 11 76
fatih.altunbulak91@googlemail.com
KTP Kotka
Kotka, Finland
MAURI LAIHO (Head coach)
GSM:

MIKA LANKI(Coach)
GSM:

PAIVI MUSSALO
(Contact person)
GSM:
p.mussalo@hotmail.com
KK Flash
Belgrade, Serbia
UROS CEBEDZIC (Head coach)
GSM: +381 653542378
uros.cebedzic@gmail.com

DUSAN CEBEDZIC (Contact person)
GSM: +381 653542378
kkflash.bgd@gmail.com
USK Praga
Prague, Czech Republic
PETR JACHAN
GSM: +420 724 091 125
petr.jachan@uskpraha.cz

VIT PETRAK
GSM: +420 736 238 830
petrakvit@seznam.cz

JAN PRAGR
GSM: +420 602 472 280
jenik.pragr@seznam.cz
BC BEKO
Belgrade, Serbia
VLADA MARJANOVIC
(Contact person)
GSM: +381 64 155 10 82
marjanovic.vlada@gmail.com

NENAD MISOVIC
(Genaral manager)
GSM: +381 64 575 90 92
neshulla@yahoo.com
CS U-BT CLUJ-NAPOCA
Cluj-Napoca, Romania
IURIAN MIOARA (Head coach)
GSM: +40 723 307 730
mioara.iurian@yahoo.com

COSMA ANDREI (Coach)
GSM: +40 743 943 865
cosma.andrei99@yahoo.com

CUIC BRANKO (Contact person)
GSM: +40 732 408 391
cuic_branko@yahoo.com
ROSA Piotrowka Radom
Radom, Poland
PIOTR BIELIAK (Head coach)
GSM: +48 69 312 85 15
pbieliakoo@gmail.com

ALBERT SIEKIERA
GSM: +48 50 352 1212
rosasport@rosasport.pl

DAWID MAZUR
GSM: +48 660 41 47 00
dawid@dawidmazur.com
LPS Bihorul Oradea
(Oradea, Romania)
ZORAN VRANES (Head coach)

MESAROS ANAMARIA (Coach/Contact person)
GSM: +40 74 001 32 27
bbabbyi@yahoo.com
SBK Junior Levice
(Levice, Slovakia
LADISLAV LUTOVSKY(Coach)
GSM: +421 905 938 271
llutovsky75@gmail.com

DANA SLAMKOVA (Contact person)
GSM: +421 907 759 345
danaslamkova14@gmail.com
TJ Sokol Prazsky
Prague, Czech Republic
MATEJ VESELY (General manager)
GSM: +420 777 129 094
matt.vesely@seznam.cz

TOMAS REIMER (Head coach)
GSM: +420 723 021 455
matt.vesely@seznam.cz
KK DIV Basket
Belgrade, Serbia
TRIKIC NENAD
GSM: +381 63 723 44 44
divbasket@gmail.com
Oxygen Orange1
Bassano del Grappa, Italy
ENRICO MARIN
GSM: +39 3392603620
e.marin1@alice.it

oxybasket@gmail.com
Soproni Tigrisek SE
Sopron, Hungary
TAMAS NAGY (President)
sopronitigrisek@mailmax.hu

ZOLTAN PALLA (Head Coach)
GSM: +3630 204 8479
pallazol@t-online.hu

TAMAS HALASZ (Team Manager)
GSM: +3630 515 1015
sopronitigrisek@mailmax.hu

Porsche Basketball-Akademie
Ludwigsburg, Germany
SEBASTIAN LUDWIG (Head Coach)
GSM:
sebastian.ludwig@porsche-bba.de

TIMO PROBST
GSM:
timo.probst@porsche-bba.de

info@porsche-bba.de

www.porsche-bba.de
MKK Basket Koszalin
Koszalin, Poland
BARTLOMIEJ SIEWRUK
GSM: +486 000 218 36
klub@basket.koszalin.pl














































Next Boys Tournaments

U 17 (2001) Stage II

Division 1 - 25/28.01.2018
Riga, Latvia

Division 1 - 25/28.01.2018
Chekhov, Russia

Division 2 - 25/28.01.2018
Saldus, Latvia

Division 2 - 25/28.01.2018
Riga, Latvia

CE U 17 (2001) Stage I

Group A - 11/14.01.2018
Budapest, Hungary

U 16 (2002) Stage I

Division 1 - 23/26.11.2017
Riga, Latvia
Division 1 - 23/26.11.2017
Sopot, Poland
Division 2 - 23/26.11.2017
Riga, Latvia
Division 2 - 23/26.11.2017
St. Petersburg, Russia

CE U 16 (2002) Stage I

Group B - 30.11/03.12.2017
Praha, Czech Republic

U 15 (2003) Stage II

Division 1 - 11/14.01.2018
Moscow, Russia

Division 1 - 11/14.01.2018
Klaipeda, Lithuania

Division 2 - 11/14.01.2018
Radom, Poland

Division 2 - 11/14.01.2018
Kandava, Latvia

CE U 15 (2003) Stage II

Group A - 11/14.01.2018
Paks, Hungary

Group B - 01/04.02.2018
Budaors, Hungary

U 14 (2004) Stage I

Group 1 - 30.11/03.12.2017
Riga, Latvia
Group 1 - 30.11/03.12.2017
Tallinn, Estonia
Group 2 - 30.11/03.12.2017
St. Petersburg, Russia
Group 2 - 30.11/03.12.2017
Valmiera, Latvia

CE U 14 (2004) Stage II

Group A - 18/21.01.2018
Botevgrad, Bulgaria

Group B - 04/07.01.2018
Levice, Slovakia

Group C - 18/21.01.2018
Oradea, Romania

JUNIORS (U20) Stage II

07/10.12.2017
Ventspils, Latvia
07/10.12.2017
Minsk, Belarus

CE JUNIORS (U20) Stage I

Group A - 16/19.11.2017
Szczecin, Poland

Next Girls Tournaments

U 19 (1999/2000) Stage II

30.11/03.12.2017
Riga, Latvia

U 17 (2001/2002) Stage II

Group 1 - 23/26.11.2017
Kosice, Slovakia
Group 1 - 23/26.11.2017
Brest, Belarus
Group 2 - 23/26.11.2017
Riga, Latvia

U 15 (2003/2004) Stage II

Group 1 - 11/14.01.2018
Tallinn, Estonia
Group 1 - 11/14.01.2018
Saldus, Latvia
Group 2 - 11/14.01.2018
Tallinn, Estonia
Group 2 - 18/21.01.2018
Sokolow Podlaski, Poland

U 13 (2005) Stage II

25/28.01.2018
Ostrava, Czech Republic
25/28.01.2018
Liepaja, Latvia

U 12 (2006) Stage I

16/19.11.2017
Riga, Latvia