EYBL Archive EGBL Archive EGBL.EU



JUNIOR TEAMS Team Contacts

Schedule Results Standings Contacts Statistics

Team
Phone / E-mail
BG Lulea
Lulea, Sweden
FREDRIK JOULAMO
(Head coach)
GSM: +46709508119
fredrik.joulamo@me.com

DENNIS PIHL (Contact person)
GSM: +46703777399
dennis.pihl@gmail.com

www.basketgymnasiet.se
BC Alvik Basket
Stockholm, Sweden
MADELEINE BREITHOLTZ
GSM: +46 73 301 30 13
alvikbasketp00@breitholtz.bz
Olimp 97
St. Petersburg, Russia
VASILII CHUDINOVSKIH
GSM: +7 921 940 48 52
GSM: +7 911 730 12 13

nevgurep@yandex.ru
BA Tallinn Kalev
Tallinn, Estonia
EDUARD BEILINSON
GSM: +372 5805 7674
bctallinn@gmail.com
BC Tsmoki-Minsk
Minsk, Belarus
HEORHI KANDRUSEVICH (Coach)
GSM: +375 29 631 13 93

PAVEL MOLCHAN
GSM: +375 29 638 70 52
minsk.ski-jump@mail.ru

school@bc-tsmoki.by

www.bc-tsmoki.by
TBV Start Lublin
Lublin, Poland
ARKADIUSZ PELCZAR
GSM: +48 533 335 613
pelczar@mksstartlublin.pl
BC Runa
Moscow, Russia
IGOR TIMOFEEV
GSM: +7 916 346 93 93

runateam@mail.com

NATALIA TYATYKH
GSM: +7 916 120 92 77

bcrunabasket@gmail.com
BC Barsy
Atirau, Kazakhstan
YEVGENIY ISSAKOV
GSM: +7 701 623 9051
yevgenyissakov@gmail.com
BS Spars
Ventspils, Latvia
MATISS GRAUDINS
GSM: +371 2611 8232
spars@ventspils.lv
Valmiera/ORDO
Valmiera, Latvia
OJARS MELDERIS
GSM: +371 29 432 113
ojars2@inbox.lv

GATIS MELDERIS
GSM: +371 28 442 124
g.melderis@gmail.com
Georgia
Tbilisi, Georgia
GIVI SANADZE
GSM: +99 559 53 03 003
sanadzegivi@gmail.com

SHALVA ONIANI (Manager)
GSM: +99 559 82 72 773
shako.superleague@gmail.com
BC Helsinki ROCKS
Helsinki, Finland
EERO NIKKARINEN (Head coach)
GSM: +358 405 198 167
eero.nikkarinen@gmail.com

OLLI MAJANEN (Contact person)
GSM: +358 506 87 36
olli.majanen@gmail.com
Basketball Academy Budapest
Budapest, Hungary
ADAM LEPSENYI
GSM: +36 20 470 44 99
lepsenyi.adam@hunbasket.hu
BC Asseco
Gdynia, Poland
MAGDALENA WASILEWKO
GSM: +48 509 925 110
magdalena.wasilewko@assecogdynia.pl
SMS PZKosz Wladslawowo
Wladyslawowo, Poland
MARIUSZ NIEDBALSKI
GSM: +48 502534074
coachniedbalski@gmail.com
KS Cracovia
Krakow, Poland
MATEUSZ BUKALA
GSM: +48 600 295 552
koszykowa.cracovia1906@gmail.com

MARLENA CIESLIK
GSM: +48 602 294 344
marlena.cieslik@gmail.com

korpolewski@pozkosz.com














































Next Boys Tournaments

U 17 (2001) Stage II

Division 1 - 25/28.01.2018
Riga, Latvia

Division 1 - 25/28.01.2018
Chekhov, Russia

Division 2 - 25/28.01.2018
Saldus, Latvia

Division 2 - 25/28.01.2018
Riga, Latvia

CE U 17 (2001) Stage I

Group A - 11/14.01.2018
Budapest, Hungary

U 16 (2002) Stage I

Division 1 - 23/26.11.2017
Riga, Latvia
Division 1 - 23/26.11.2017
Sopot, Poland
Division 2 - 23/26.11.2017
Riga, Latvia
Division 2 - 23/26.11.2017
St. Petersburg, Russia

CE U 16 (2002) Stage I

Group B - 30.11/03.12.2017
Praha, Czech Republic

U 15 (2003) Stage II

Division 1 - 11/14.01.2018
Moscow, Russia

Division 1 - 11/14.01.2018
Klaipeda, Lithuania

Division 2 - 11/14.01.2018
Radom, Poland

Division 2 - 11/14.01.2018
Kandava, Latvia

CE U 15 (2003) Stage II

Group A - 11/14.01.2018
Paks, Hungary

Group B - 01/04.02.2018
Budaors, Hungary

U 14 (2004) Stage I

Group 1 - 30.11/03.12.2017
Riga, Latvia
Group 1 - 30.11/03.12.2017
Tallinn, Estonia
Group 2 - 30.11/03.12.2017
St. Petersburg, Russia
Group 2 - 30.11/03.12.2017
Valmiera, Latvia

CE U 14 (2004) Stage II

Group A - 18/21.01.2018
Botevgrad, Bulgaria

Group B - 04/07.01.2018
Levice, Slovakia

Group C - 18/21.01.2018
Oradea, Romania

JUNIORS (U20) Stage II

07/10.12.2017
Ventspils, Latvia
07/10.12.2017
Minsk, Belarus

CE JUNIORS (U20) Stage I

Group A - 16/19.11.2017
Szczecin, Poland

Next Girls Tournaments

U 19 (1999/2000) Stage II

30.11/03.12.2017
Riga, Latvia

U 17 (2001/2002) Stage II

Group 1 - 23/26.11.2017
Kosice, Slovakia
Group 1 - 23/26.11.2017
Brest, Belarus
Group 2 - 23/26.11.2017
Riga, Latvia

U 15 (2003/2004) Stage II

Group 1 - 11/14.01.2018
Tallinn, Estonia
Group 1 - 11/14.01.2018
Saldus, Latvia
Group 2 - 11/14.01.2018
Tallinn, Estonia
Group 2 - 18/21.01.2018
Sokolow Podlaski, Poland

U 13 (2005) Stage II

25/28.01.2018
Ostrava, Czech Republic
25/28.01.2018
Liepaja, Latvia

U 12 (2006) Stage I

16/19.11.2017
Riga, Latvia