ABOUT US
 JUNIOR TEAMS
 Archive


 
 U 17 (1991)      D 2             CESIS (Latvia)          FINAL  FOUR
 
 
 
 
   
n.
TEAMS
      1
    2 
  3
     4
       P      
  PL  
1.
BC Fryshuset
Stockholm,  
Sweden                      
  
  2
86:85
  2
70:68
  2
56:54
     6
212:207
  1
2.
 BS Cesis
Cesis, Latvia
 1
85:86
  1
60:81
 2
79:76
    4
224:243
 4
3.
BC Minsk 2006/RGUOR
Minsk, Belarus
 1
68:70
  2
81:60
  1
57:60
    4
206:190
 2
4.
SC Rapla
Rapla, Estonia
  1
54:56
 1
76:79
 2
60:57
     4  190:192
  3
 
 
 
 


 U 17 (1991)            Division 2          After  3rd  stage
                  
 
Teams
W
L
P
T. S.
Pl.
 

 

BS Panevezys
Panevezys, Lithuania
  13  
   2   
  28  

1022:775
+247

  1  
 
               
               
 
BS Cesis
Cesis, Latvia
  12  
   3   
  27  

 881:702 
+179

  2  
  
 
BC Fryshuset                     
Stockholm, Sweden
  12  
   3   
  27  

1018:813
+205

  3  

 

 
BS Riga/1188
Riga, Latvia
  12  
   3   
  27  

1037:720
+317

  4  
  
 
BC Minsk 2006
Minsk, Belarus
  11  
   4  
  26  

 877:601 
+276

  5  
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

STK Wilki Morskie         
Szczecin. Poland 
  11  
   4   
  26  

 951:836 
+115

  6  
 
 
SC Rapla
Rapla, Estonia 
  11  
   4   
  26  

 854:746 
+108

  7  

 

 

BC Tartu 
Tartu, Estonia
   8   
   7  
  23  

 906:819 
+87

  8  

 

 

BS Liepaja
Liepaja, Latvia
   6   
   9  
  21  

 784:759 
+25

  9  
 
 
BC Barsy
Atiray, Kazakhstan
   6   
  10 
  21  

 777:829 
-52

 10 
 
 
BS Valmiera
Valmiera, Latvia
   5   
  10 
  20  

 729:844 
-115

 11 
 
 
BS Kandava
Kandava, Latvia
   4   
  11 
  20  

 857:996 
-139

 12
 
 
BS Orbita
Dzerzhinsk, Russia
   3   
  12 
  18  

748:1011
-263

 13 

 

 

BC VITA
Tjumen, Russia
   0   
  15 
  15  

689:1302
-613

 14

 

 

DJSOR nr.1
Arhangelsk, Russia
   4   
  11 
  14  

 478:661 
-183

 15

 

 
BC ToPo
Helsinki, Finland
   1   
  14  
  12  

 583:777 
-194

 16
 
  
  
 
 
 
 
 
 

                    

 
 U 17 (1991)         D 2                 PANEVEZYS (Lithuania)                     Stage 3
i
 
 
 
 
n.
TEAMS
1
2
3
4
5
6
7
8
        P      
 PL 
1.
SC Rapla
Rapla, Estonia 
                 
 
2
62:50
no
game
no
game
2
20:0
2
66:49
2
72:67
 2
79:56

      10
299:222

 2
2.
BC Tartu 
Tartu, Estonia
1
50:62
 
no
game
no
game
2
20:0
2
67:60
1
51:62
 2
96:36
       8
284:220
 4
3.
BS Panevezys
Panevezys, Lithuania
no
game
no
game
 
  1
42:47
2
20:0
2
57:54
2
77:62
 2
98:57
       9
294:214
 3
4.
BS Riga/1188
Riga, Latvia
no
game
no
game
2
47:42
 
2
20:0
2
48:44
2
74:48
  2
110:51
      10
299:185
 1
5.
DJSOR nr.1
Arhangelsk, Russia
0
0:20
0
0:20
0
0:20
 0
0:20
 
0
0:20
no
game
no
game
       0
  0:100
 8
6.
BS Liepaja
Liepaja, Latvia
1
49:66
1
60:67
1
54:57
  1
50:62
2
20:0
 
no
game
no
game
       6
227:238
 6
7.
BS Kandava
Kandava, Latvia
1
67:72
2
62:51
1
62:77
  1
48:74
no
game
no
game
 
  1
76:57
       7
315:331
 5
8.
BC VITA
Tjumen, Russia
1
56:79
1
39:96
1
51:98
  1
51:110
no
game
no
game
1
57:76
         5
251:459
 7
 
 
 
 

        

 
 U 17 (1991)         D 2                 SZCZECIN (Poland)                              Stage 3
i
 
 
 
 
n.
TEAMS
1
2
3
4
5
6
7
8
        P      
 PL 
1.
STK Wilki Morskie
Szczecin. Poland
                 
 
1
77:82
no
game
no
game
1
44:45
2
57:40
2
77:54
2
70:44
       8
325:265
 4
2.
BC Fryshuset 
Stockholm, Sweden
2
82:77
 
no
game
no
game
2
57:52
2
61:45
2
71:41
2
71:28
      10
342:243
 1
3.
BS Cesis
Cesis, Latvia
no
game
no
game
 
2
20:0
2
47:43
2
58:36
2
85:44
2
60:55
      10
270:178
 2
4.
BC ToPo
Helsinki, Finland
no
game
no
game
0
0:20
 
0
0:20
0
0:20
0
0:20
0
0:20

       0
  0:100

 8
5.
BC Minsk 2006
Minsk, Belarus
2
45:44
1
52:57
1
43:47
2
20:0
 
2
65:33
no
game
no
game
       8
225:181
 3
6.
BC Barsy
Atiray, Kazakhstan
1
40:57
1
45:61
1
36:58
2
20:0
1
33:65
 
no
game
no
game

       6
174:241

 6
7.
BS Orbita
Dzerzhinsk, Russia
1
54:77
1
41:71
1
44:85
2
20:0
no
game
no
game
 
1
38:69
       6
197:302
 7
8.
BS Valmiera
Valmiera, Latvia
1
44:70
1
28:71
1
55:60
2
20:0
no
game
no
game
2
69:38
         7
216:239
 5
 
 
 
 

                                

 U 17 (1991)            Division 2          After  2nd  stage
                  
 
Teams
W
L
P
T. S.
Pl.
 

 

BS Panevezys
Panevezys, Lithuania
   9   
   1   
  19  

728:561
+167

  1  
 
               
               
 
BC Minsk 2006
Minsk, Belarus
   8   
   2   
  18  

652:420
+232

  2  
  
 
STK Wilki Morskie         
Szczecin. Poland 
   8   
   2   
  18  

626:571
+55

  3  

 

 
BS Cesis
Cesis, Latvia
   7   
   3   
  17  

611:524
+87

  4  
  
 
BC Fryshuset 
Stockholm, Sweden
   7   
   3   
  17  

676:570
+106

  5  
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

BS Riga/1188
Riga, Latvia
   7   
   3   
  17  

738:535
+203

  6  
 
 
SC Rapla
Rapla, Estonia 
   6   
   4   
  16  

555:524
+31

  7  

 

 

BC Barsy
Atiray, Kazakhstan
   5   
   5  
  15  

603:588
+15

  8  

 

 

BS Liepaja
Liepaja, Latvia
   5   
   5  
  15  

557:521
+36

  9  
 
 
BC Tartu 
Tartu, Estonia
   5   
   5  
  15  

622:599
+23

 10 
 
 
DJSOR nr.1
Arhangelsk, Russia
   4   
   6  
  14  

478:561
-83

 11 
 
 
BS Valmiera
Valmiera, Latvia
   3   
   7  
  13  

513:605
-92

 12
 
 
BS Kandava
Kandava, Latvia
   3   
   7  
  13  

542:665
-123

 13 

 

 

BS Orbita
Dzerzhinsk, Russia
   2   
   8  
  12  

551:709
-158

 14

 

 

BC ToPo
Helsinki, Finland
   1   
   9  
  12  

583:677
-94

 15

 

 
BC VITA
Tjumen, Russia
   0   
  10  
  10  

438:843
-405

 16
 
  
  
 
 
 
 
 
 

        

 
 U 17 (1991)         D 2                        RIGA (Latvia)                                  Stage 2
i
 
 
 
 
n.
TEAMS
1
2
3
4
5
6
7
8
      P
 PL
1.
STK Wilki Morskie
Szczecin. Poland                              
 
no
game
    2
46:33
no
game
  2
61:60
    1
60:69
  2
79:63
    1
60:92
      8
306:317
 5
2.
BC Fryshuset 
Stockholm, Sweden
no
game
 
no
game
  2
87:64
  2
44:41
    1
48:63
    1
62:69
  2
60:58
      8
301:295
 3
3.
BS Cesis
Cesis, Latvia
    1
33:46
no
game
 
no
game
  1
38:49
  2
58:48
    1
58:75
  2
66:64
      7
253:282
 7
4.
BC ToPo
Helsinki, Finland
no
game
    1
64:87
no
game
      1
52:70
    1
51:63
    1
65:68
 1
50:77
      5
282:365
 8
5.
SC Rapla
Rapla, Estonia                  
  1
60:61
  1
41:44
  2
49:38
  2
70:52
 
no
game
 1
44:71
no
game
      7
264:266
 6
6.
BC Tartu 
Tartu, Estonia
  2
69:60
  2
63:48
    1
48:58
  2
63:51
no
game
 
no
game
 1
46:73
      8
289:290
 4
7.
BS Panevezys
Panevezys, Lithuania
  1
63:79
  2
69:62
  2
75:58
  2
68:65
  2
71:44
no
game
 
no
game
      9
346:308
 1
8.
BS Riga/Pols
Riga, Latvia
  2
92:60
  1
58:60
  1
64:66
  2
77:50
no
game
  2
73:46
no
game
        8
364:282
 2
 
 
 
 


 
 U 17 (1991)         D 2                      KANDAVA (Latvia)                             Stage 2
i
 
 
 
 
n.
TEAMS
1
2
3
4
5
6
7
8
       P
 PL
1.
DJSOR nr.1
Arhangelsk, Russia              
 
no
game
 1
39:60
no
game
  1
 34:58
 2
69:67
   2
 55:52
 1
40:51
      7
237:288
 6 
2.
BS Liepaja
Liepaja, Latvia
no
game
 
no
game
   2
 83:47
  1
 34:54
 1
51:52
   2
 50:32
 2
49:45
      8
267:230
 3
3.
BS Kandava
Kandava, Latvia
 2
60:39
no
game
 
no
game
  1
 51:76
 2
59:58
   1
 43:83
 1
47:57
      7
260:313
 7 
4.
BC VITA
Tjumen, Russia
no
game
 1
47:83
no
game
 
    1
19:104
 1
58:77
    1
37:100
 1
47:81
      5
208:445
 8 
5.
BC Minsk 2006
Minsk, Belarus
 2
58:34
 2
54:34
 2
76:51
    2
104:19
 
no
game
   2
 77:28
no
game
    10
369:166
 1
6.
BC Barsy
Atiray, Kazakhstan
 1
67:69
 2
52:51
 1
58:59
   2
 77:58
no
game
 
no
game
 2
81:54
      8
335:291
 2
7.
BS Orbita
Dzerzhinsk, Russia
 1
52:55
 1
32:50
   2
83:43
    2
100:37
     1
 28:77
no
game
 
no
game
      7
295:262
 5 
8.
BS Valmiera
Valmiera, Latvia
 2
51:40
 1
45:49
 2
57:47
   2
 81:47
no
game
 1
54:81
no
game
        8
288:264
 4 
 
 
 
 


 U 17 (1991)            Division 2          After  1st  stage
                  
 
Teams
W
L
P
T. S.
Pl.
 

 

BS Panevezys
Panevezys, Lithuania
   5   
   0   
  10  

382:253
+129

  1  
 
               
               
 
BS Cesis
Cesis, Latvia
   5   
   0   
  10  

358:242
+116

  2  
  
 
STK Wilki Morskie         
Szczecin. Poland 
   5   
   0   
  10  

320:254
+66

  3  

 

 
BS Riga/Pols
Riga, Latvia
   4   
   1   
   9  

374:253
+121

  4  
  
 
BC Fryshuset 
Stockholm, Sweden
   4   
   1   
   9  

375:275
+100

  5  
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

SC Rapla
Rapla, Estonia  
   4   
   1   
   9  

291:258
+33

  6  
 
 
BC Minsk 2006
Minsk, Belarus
   3   
   2   
   8  

283:254
+29

  7  

 

 

BC Tartu 
Tartu, Estonia
   2   
   3  
   7  

333:309
+24

  8  

 

 

BS Liepaja
Liepaja, Latvia
   2   
   3  
   7  

290:291
-1

  9  
 
 
BC Barsy
Atiray, Kazakhstan
   2   
   3  
   7  

268:297
-29

 10 
 
 
DJSOR nr.1
Arhangelsk, Russia
   2   
   3  
   7  

241:273
-32

 11 
 
 
BC ToPo
Helsinki, Finland
   1   
   4  
   6  

301:312
-11

 12
 
 
BS Kandava
Kandava, Latvia
   1   
   4  
   6  

282:352
-70

 13 

 

 

BS Valmiera
Valmiera, Latvia
   0   
   5  
   5  

225:341
-86

 14

 

 

BC VITA
Tjumen, Russia
   0   
   5  
   5  

230:398
-168

 15

 

 
BS Orbita
Dzerzhinsk, Russia
   0   
   5  
   5  

256:447
-191

 16
 
  
  
 
 
 
 
 
 


 
 U 17 (1991)         D 2                KANDAVA  (Latvia)                   Stage 1
 
   
 
 
 
n.
TEAMS
1
2
3
4
5
6
7
8
       P
  PL 
 1.
STK Wilki Morskie
Szczecin. Poland               

 

no
game
no
game

 2
70:52

 2
56:43

 2
61:53

 2
62:57

   2
 71:49

    10 
320:254
2
 2.
BC Fryshuset 
Stockholm, Sweden
no
game

 

 1
 43:63

no
game

 2
60:33

 2
78:59

 2
86:56

   2
108:64

       9 
375:275
3
 3.
BS Cesis
Cesis, Latvia
no
game

  2
63:43

 

no
game

 2
74:40

 2
63:57

 2
71:52

   2
 87:50

      10
358:242
1
4.
BC ToPo
Helsinki, Finland

  1
52:70

no
game
no
game

 

  1
59:66

  1
49:56

  1
68:77

   2
 73:43

       6
301:312
7
5.
DJSOR nr.1
Arhangelsk, Russia

  1
43:56

   1
 33:60

  1
40:74

 2
66:59

 

no
game
no
game

 2
59:24

       7
241:273
5
6.
BS Liepaja
Liepaja, Latvia

  1
53:61

   1
 59:78

  1
57:63

 2
56:49

no
game

 

  2
65:40

no
game
       7
290:291
4
7.
BS Kandava
Kandava, Latvia

  1
57:62

   1
 56:86

  1
52:71

 2
77:68

no
game

 1
40:65 

 

no
game
       6
282:352
6
8.
BC VITA
Tjumen, Russia

  1
49:71

   1
64:108

  1
50:87

  1
43:73

  1
24:59

no
game
no
game

 

       5
230:398
8
 
 
 
 


 
 U 17 (1991)         D 2                RAPLA  (Estonia)                   Stage 1
 
   
 
 
 
n.
TEAMS
1
2
3
4
5
6
7
8
       P
  PL 
 1.
SC Rapla
Rapla, Estonia                  

 

no
game
no
game

   2
 65:62

  1
53:57

  2
52:45

   2
 72:55

  2
49:39

       9
291:258
2
 2.
BC Tartu 
Tartu, Estonia
no
game

 

   1
 60:78

no
game

  1
56:77

  1
55:63

   2
 96:50

  2
66:41

       7
333:309
6
 3.
BS Panevezys
Panevezys, Lithuania
no
game

  2
78:60

 

no
game

  2
49:43

  2
75:46

   2
106:58

  2
74:46

      10
382:253
1
4.
BS Riga/Pols
Riga, Latvia

  1
62:65

no
game
no
game

 

  2
54:48

  2
61:44

   2
103:39

  2
94:57

       9
374:253
3
5.
BC Minsk 2006
Minsk, Belarus

  2
57:53

  2
77:56

   1
 43:49

   1
 48:54

 

no
game
no
game

  2
58:42

       8
283:254
4
6.
BC Barsy
Atiray, Kazakhstan

  1
45:52

  2
63:55

   1
 46:75

   1
 44:61

no
game

 

   2
 70:54

no
game
       7
268:297
5
7.
BS Orbita
Dzerzhinsk, Russia

  1
55:72

  1
50:96

   1
58:106

   1
39:103

no
game

  1
54:70

 

no
game
       5
256:447
8
8.
BS Valmiera
Valmiera, Latvia

  1
39:49

  1
41:66

   1
 46:74

   1
 57:94

  1
42:58

no
game
no
game

 

       5
225:341
7